تحقیق در مورد رجیستری

تحقیق در مورد رجیستری

مقدمه ای بر رجیستری (Registry)

در ابتدا کامپیوترها و کاربران بر اساس سیستم عامل MS-DOS فعالیت می کردند و برنامه هایی که ساخته می شد بر اساس این سیستم عامل بودند. برنامه تحت DOS برنامه هایی بودند که کاربر از راهی مشخص وارد برنامه می شد. مراحلی را طی می کردو راه خروج نیز مشخص بود و کاربر همیشه مجبور به طی کردن مسیرهای مشخص بود و برای رسیدن به منو و پنجره ای حتماً باید از منو و پنجره قبلی از آن عبور می کرد و هیچگونه اختیاری در تنظیم منو، پنجره ها و یا تغییر آنها نداشت (که احتیاج باشد در جایی ثبت شود). این خاصیت سیستم عامل DOS باعث می شد که اکثر تنظیمات این برنامه های کاربردی در مرحله برنامه نویسی و Compile کردن انجام شود و احتیاجی جهت ثبت تنظیمات در فایل نباشد.

با یان وج

...کلیک جهت دانلود...


سه فایل مشابه؟


  • دسته: کامپیوتر فرمت فایل: doc حجم فایل: 12 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 10 خرید و دانلود مقاله رجیستری چیست؟ پروژه دانلود پژوهش رجیستری چیست؟ دانلود پروژه خرید مقاله رجیستری چیست؟ دانلود رایگان مقاله رجیستری چیست؟ پژوهش دانلود مقاله...

  • دسته: کامپیوتر فرمت فایل: doc حجم فایل: 178 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 189 دانلود تحقیق در مورد رجیستری پژوهش در مورد رجیستری چگونگی عملکرد برنامه اجرایی Regedit Exe پژوهش دانلود پروژه بررسی نحوه عملکرد برنامه اجرایی Regeditexe پایان...

  • آموزش ترفندها و رجیستری ویندوز دسته: کامپیوتر بازدید: 4 بار فرمت فایل: rar حجم فایل: 473 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 49 آموزش ترفندها و رجیستری ویندوز ترفند رجیستر ویندوز آموزش این فایل حاوی آموزش ترفندها و رجیستری ویندوز...

با این وجود سیستم عامل DOS از رجیستری (Registry) مستثنی نبود و سه فایل Config.sys، MsDos.sys، Autoexec.Bat وجود داشتند که سیستم عامل DOS و جمعاً برنامه های کاربردی تنظیماتی مانند اختصاص دادن Buffer و یا تعریف Cdrom و غیره را در این غایل ها ثبت می کردند و در واقع این سه فایل نقش محضر خانه ثبت و یا همان Registry را ایفا می کردند.

بعد از سیستم MS- DOS سیستم عامل Windows 3X دارای پنجره هایی بود که کاربر می توانست درنحوه ظاهر شده، رنگ، اندازه پنجره ها ونحوه اجرا شدن برنامه ها دخالت کرده (امکانی که در DOS وجود نداشت) و آنها را به دلخواه تنظیم کند. چیزی که در این جا مسلم است این است که تنظیمات سیستم عامل و یا تنظیماتی که توسط کاربرر اعمال می شد باید در فایلی ذخیره می شد تا هر بار که سیتم عامل راه اندازی می شود، و احتیاجی به تنظیمات مجدد نباشد، از طرفی به علت آنکه تنوع تنظیماتی که توسط کاربر و یا برنامه های کاربردی ایجاد می شد، بسیار متعدد بود و ممکن بود که کاربران بخواهند دائماً این تنظیمات را تغییر دهند و از طرفی دیگر اگر سازندگان این سیستم عامل می خواستند که از همان سه فایل DOS برای ثبت این تنظیمات استفاده کنند ممکن بود این سه فایل حیاتی و Boot کننده سیستم نیز بودند، دچار اشکال شده و آسیب ببینند. به همین منظور این بار و در این سیستم عامل فایلهایی با پسوند imi که مهمترین آنها Control.ini , System.ini , Win.ini بودند وظیفه ثبت تنظیمات (محضر خانه) و یا Registry را بر عهده گرفتند.

فصل اول:

· مقدمه ای بر رجیستری

· نحوه عملکرد برنامه اجرایی Regedit.exe

· نحوه ساختن یک دستور و انتخاب نوع آن

· مشاهده تاثیر تغییرات ایجاد شده در رجیستری

· تهیه نسخه پشتیبان از رجیستری و تعمیر رجیستری آسیب دیده.

نحوه عملکرد برنامه اجرایی Regedit. Exe

برنامه Regedit. Exe برنامه ای می باشد که ویندوز آن را در اختیار قرار داده است تا بتواند در دستورات و مقدارهای Registry تغییراتی را به دلخواه ایجاد کند. فایلهای منبع این برنامه دو فایل User.dat و System.dat می باشد و هر تغییری که از طریق این برنامه Registry ایجاد شود، مستقیماً در این دو فایل اعمال می شوند.

توجه: هر تغییری در ریجستری سریعاً اعمال خواهد شد و برنامه Regedit. Exe هیچگونه تائیده ای از کاربر نخواهد گرفت.

برای اجرا کردن برنامه Regedit. Exe وارد منوی Run از دکمه Start شده و اسم فایل را تایپ کنید و با انتخاب دکمه Ok، این برنامه اجرا خواهد شد.(شکل 1-1 را ببینید)

مخفی و غیر قابل دسترسی کردن پارتیشن های Cdrom Hard و Floppy

یقیناً شما اطلاعات و فایلهایی را روی Hard کامپیوتر خود دارید که نمی خواهید دیگران به آن دسترسی پیدا کنند و یا نمی خواهید که کاربری بتواند از Floppy و یا cd- Rom استفاده کند.

برای انجام این امر دستور زیر را با مقادیر داده شده در جدول به کار ببرید.

سیستم عامل : 98- Me- 2000- XP

...کلیک جهت دانلود...